Top 10 utworów, których słuchamy w tym roku najchętniej. Zestawienie stworzone w oparciu o notowania magazynu Billboard.

10. Dixie Chicks – “Gaslighter”

Wbrew pozorom, w zestawieniu najbardziej popularnych i nośnych kawałków znalazły się nie tylko utwory popowe. Przykładem są właśnie Dixie Chicks – grupa z nurtu country. Utwór “Gaslighter” z płyty o tym samym tytule jest jednocześnie singlem, który ten album promował.

9. Grimes, “Delete Forever”

Kanadyjska piosenkarka Grimes już w lutym opublikowała swój wyczekiwany, piąty album studyjny. Jak zdradziła artystka, “Delete Forever”, czyli dokładnie “Usuń na zawsze”, napisała w noc, kiedy zmarł amerykański raper Lil Peep – w listopadzie 2017 roku.

8. Dua Lipa, “Physical”

Jest to drugi singiel z drugiego albumu studyjnego artystki – “Future Nostalgia”. Piosenka pojawiła się pod koniec stycznia 2020, a w marcu wyszedł również jej remiks. Kawałek ten od razu trafił na wysokie miejsca notowań list przebojów.

Justin Higuchi from Los Angeles, CA, USA / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

7. Christine & The Queens, “People, I’ve Been Sad”

Chris to znana już od kilku lat mistrzyni depresyjnych, pełnych melancholii hymnów. I tym razem artystka nie zrezygnowała z tego tonu – podobnie jak ze śpiewu zarówno w swoim ojczystym, francuskim języku, jak i angielskim.

6. Lady Gaga, “Stupid Love”

“Głupia miłość” Lady Gagi to utwór promujący jej szósty album – “Chromatica”. Gaga przyzwyczaiła swoich fanów do tanecznych, elektropopowych kawałków i ten również nie odbiega od tego kanonu. Powstał we współudziale artystki i kilku zaprzyjaźnionych osób: BloodPopa, Tchamiego, Maxa Martina i Ely Rise.

5. Roddy Ricch, “The Box”

“The Box” to czwarty singiel promujący debiutancki album Roddy’ego. Utwór od razu wpadł do zestawień najlepszych kawałków, w tym gorącej setki Billboardu, i tam pozostaje od kilkunastu tygodni.

4. Doja Cat, “Say So”

“Say So” w Polsce osiągnął status platynowej płyty, a na świecie odniósł jeszcze większe sukcesy. Dla artystki jest to pierwszy utwór, który wprost zawładnął zestawieniami i nadal pozostaje na szczycie.

LavishRuby / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

3. Harry Styles, “Adore You”

Harry Styles nie może narzekać na brak fanów. Choć jego solowa kariera muzyczna trwa już kilka ładnych lat, młody muzyk pokazuje, że nadal ma coś do powiedzenia. “Adore You” to kolejny chwytliwy kawałek.

2. Megan Thee Stallion feat. Beyoncé, “Savage” (remix)

Oryginalną wersję utworu nagrała raperka Megan Thee Stallion, a remix z Beyonce wydany został miesiąc później. Jak widać, w notowaniu Billboardu Beyonce mocno podbiła stawkę, bo to właśnie miks z jej udziałem zajmuje obecnie drugie miejsce zestawienia.

1. The Weeknd, “Blinding Lights”

A na miejscu pierwszym utwór, w którym znaleźć można na przykład odwołania do “Beat It” Michaela Jacksona. I ten głos Weeknda, nadający utworowi prawdziwej magii!

You may also like